Tag : фудбалери

Спорт Фудбал

ФИФА го преместува летниот преоден рок

Слободен печат
ФИФА најави дека поради суспензијата на речиси сите фудбалски лиги, очекувано е календарот да претрпи големи измени. „ФИФА ќе биде флексибилна и ќе дозволи да...
Спорт Фудбал

Фудбалерите во Серија А не дозволуваат кастрење на платите: Ова е срамота

Слободен печат
Екипите кои настапуваат во Серија А денеска постигнаа договор да ги намалат платите на своите фудбалери за една третина доколку сезоната не заврши поради кризата...
Спорт Фудбал

Оргии, пијанства, прослави на родендени: Дел од причините за бегање од карантин на фудбалерите

Слободен печат
Одлуките на владите на европските земји најчесто се задолжителен карантин за да се избегне ширењето на заразата со коронавирусот. Но, неретки се случаите кога фудбалерите...
Спорт Фудбал

Фудбалерите во Премиер лигата одбиваат намалување на платите

Слободен печат
Од ПФА се огласија со соопштение по состанокот во кое ја образложија одлуката да одбијат намалување на платите. Во петокот на иницијатива на капитенот на...
Спорт Фудбал

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Фудбалерите на Волфсбург помагаат во супермаркет (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Волфсбург позитивно одговорија на аквијата „Да им се заблагодариме на секјдневните херои“ и тие работеа во супермаркет до седум часот наутро помагајќи им...
Спорт Фудбал

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат
Речиси сите најголеми фудбалски екипи имаат ексклузивни договори со производители на автомобили, а должност на фудбалерите на тренинзите и натпреварите да доаѓаат со возилата на...
Спорт Фудбал

Меси е гениј, Роналдо е машина

Слободен печат
Кака кој најдобрите моменти во кариерата ги имаше во дресот на Милан, дека доколку мора да избрира помеѓу нив двајца, би го одбрал Аргентинецот. Лионел...
Спорт Фудбал

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат
Фудбалерот на Бока Јуниорс, Карлос Тевез, остро ги нападна своите колеги фудбалеи за кои вели дека се лицемери. – Ова е навистина бедно, сите фудбалери,...
Спорт Фудбал

Сакам сопругите да им помогнат на моите играчи, да работат на завршницата

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, веќе одреден период не може да работи со своите фудбалери поради пандемијата на коронавирусот која ги стави фудбалерите...
Спорт Фудбал

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат
Ова е апсолутно моментно најдобрата фудбалска сцена која ќе ја видите во овие тешки моменти и борбата на човештвото да се спречи што побрзо ширењето...