Цел свет ги гледа овие видеа: Ги собира бројките од часовникот и добива неверојатен број, секогаш истиот! (ВИДЕО)

Луѓето секој ден, по којзнае колку пати погледнуваат во часовникот, но ретко кој забележал дека тој крие „некакви тајни“.

Животот во денешно време се претвори во постојано брзање, трчање на работа и назад, непрекинато погледнување на часовникот – колку часа има до крајот на работното време, до враќањето дома или пак одење на пијалок со пријателите.

Меѓутоа, иако постојано гледаме во часовникот, не забележуваме какви тајни крие тој.

Така на пример, кога ќе соберете одредени бројки од часовникот добивате збир 13 или во друг случај 12, а кога ќе одземете некои од нив добивате број 6 и уште неколку слични примери.

Погледнете за што ви зборуваме:

@manishsindhi18mathematics tricks##gpscgujrati ##trickymaths ##trickymaths ##manishsindhi ##mathtricks ##ChampiBeats ##sscexam2020 ##champibeats ##vocabulary ##gujarati♬ Walk Challenge – melvyn_luxe

@manishsindhi18mathematics tricks with wall clock ##gujarati ##champibeats ##mathtricks ##manishsindhi ##trickymaths ##vocab ##vocabulary ##easymathstrick ##trickymaths♬ Walk Challenge – melvyn_luxe

@manishsindhi18wall clock addition trick ##gpsc ##sscexam2020 ##vocabulary ##trickymaths ##easymathstrick ##mathtricks ##champibeats ##manishsindhi ##lockdownchallenge♬ Walk Challenge – melvyn_luxe

@manishsindhi18maths tricks with watch ##NavratnaCoolChampi ##vocab ##edutiktok ##champibeats ##edutokmotivation ##duet ##foryou ##success ##mathtricks ##manishsindhi♬ Coño (feat. Jhorrmountain x Adje) – Puri

Прочитајте и...  Болсонаро прима терапија со хидроксихлорокин

Прочитај повеќе

Доста време посветив, не беше едноставно: Пејачката Гиговска положи возачки испит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Почина учителката обвинета за силување ученик за кого подоцна се омажи (ВИДЕО)

Слободен печат

„Либеро Бенд“ снимија нова песна, во спотот еден куп згодни девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 9 јули: Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Слободен печат

Виц на денот – Вишок килограми

Слободен печат

Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатата турска актерка која ја гледавме во улогата на Шехерезад покажа како изгледа нејзиното тело само 4 месеци после породувањето! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, Шајло, започнува самостоен живот подалеку од целата семејна драма!

Слободен Печат

За успешна љубовна приказна ова е идеалната разлика во годините

Слободен печат

Кајли Џенер и Криси Тиген со провокативни видеа на Инстаграм ги оставија своите фанови без зборови! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дали ова е најзгодниот светски пар? Никол и Том ги покажаа своите обликувани тела на плажа (ФОТО)

Слободен печат

Ужива во бременоста и повеќе не се крие од јавноста: Ќерката на Арнолд Шварценегер го прошета трудничкиот стомак! (ФОТО)

Слободен Печат