Tag : неверојатен

Забава Магазин Магазин слајдер

Цел свет ги гледа овие видеа: Ги собира бројките од часовникот и добива неверојатен број, секогаш истиот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Луѓето секој ден, по којзнае колку пати погледнуваат во часовникот, но ретко кој забележал дека тој крие „некакви тајни“. Животот во денешно време се претвори...
Еспресо Храна

Палачинки тортиљи полни витамини: Неверојатен оброк готов за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Комбинација од здрав зеленчук и наминирици ќе ви ја даде потребната доза на енергија… Состојки: – 4 големи тортиљи од интегрално или пченкарно брашно –...
Забава Магазин

ТАТКО СУПЕРХЕРОЈ (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи кружи неверојатна снимка која прикажува неверојатен подвиг на еден татко. Тој се паркираше, а веднаш откако излезе од автомобилот виде како кон...
Вести Македонија

Погледнете го овој неверојатен скок на нашата земја

Слободен печат
Северна Македонија направи скок за 23 места на листата на Глобалниот индекс на мирот во споредба со минатата година и го дели 65-тото место со...
Еспресо Шоу биз

Шокантно признание: Колин Фарел признал дека бил во љубовна романса со починатата Елизабет Тејлор (ФОТО)

Слободен печат
Тие двајца биле неверојатен спој, а верувале или не, се запознале во болница. Колин Фарел е заводник кој крши срца ширум светот, нема девојка која...
Еспресо Храна

Посни чоко бомбици со бадеми

Слободен печат
Подгответе ги овие лесни и супервкусни посни бомбици од чоколадо и бадеми… Потребни состојки: -120 гр. темно посно чоколадо -50 гр. бадеми -1 голема лажица...