Chevrolet повторно го „убива“ Camaro

Chevrolet веќе еднаш го „уби“ Camaro, 2002. година, a изгледа историјата ќе се повтори.

Американските медиуми пренесуваат дека Camaro нема да премине на новата платформа Alpha на General Motors на која се Cadillac CT4 и CT5, што е јасен сигнал дека тој нема да се произведува од 2023. година.

Од Chevrolet ниту ја потврдија, ниту ја демантираа оваа вест, туку се фокусираа на претставување на Camaro LT1 со V8 мотори и често наградуваниот SS.

Меѓутоа, во денешно време кога на производителите им се приоритет модели кои се продаваат, јасно е дека нема место за Camaro.

Од овој модел минатата година во САД се продадени 50.963 едници, па така тој се најде на третото место меѓу популарните „американски мускули“ зад Dodge Challenger (66.716) и Ford Mustang (75.842).

Прочитајте и...  Ниту цврстите гради без градник не успеаа да го тргнат вниманието од „изгужваниот“ стомак на Кејти Холмс! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Искуство на белграѓанката Јасмина која нашла паричник полн со пари: „Следниот пат ќе го шутнам!“

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал мајка му, па ги нападнал полицајците!

Васко Спасоски

Ниту цврстите гради без градник не успеаа да го тргнат вниманието од „изгужваниот“ стомак на Кејти Холмс! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Ретко која девојка има храброст за вакво нешто: Викторија Лоба си ја скрати косата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сезонско освежување: Сладолед од праски

Слободен печат

Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Слободен Печат