Четири лица загинаа при сурфање на холандскиот брег

Четири лица го изгубија животот за време на сурфањето на холандскиот брег, информира денеска полицијата во Хаг, јави ДПА.

Утринава од морето биле извлечени две тела, додека другите две беа пронајдени синоќа, појасни агенцијата.

Спасувачките служби со брод и хеликоптер трагаат по уште еден исчезнат сурфер.

Сурферите биле дел од група која била зафатена од силен ветер и струи на брегот крај Шевенинген, во близина на Хаг. Седуммина од нив не можеле сами да стигнат до брегот и морале да бидат спасени од службите за итни случаи.

Прочитајте и...  Мисајловски: Се обврзуваме за повеќе проекти во Куманово, да има обнова насекаде

Прочитај повеќе

Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат