Tag : брег

Слајдер Хроника

Пронајдени над 100 килограми марихуана во пловен објект на брегот на Охридското Езеро (ФОТО)

Слободен печат
Полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал странци и реадмисија –Регионален центар за гранични работи Запад при Бирото за Јавна безбедност во координација со Основното...
Вести Свет

Четири лица загинаа при сурфање на холандскиот брег

Слободен печат
Четири лица го изгубија животот за време на сурфањето на холандскиот брег, информира денеска полицијата во Хаг, јави ДПА. Утринава од морето биле извлечени две...
Вести Свет

Мистериозното појавување на пакети со чист кокаин на плажите во Франција надлежните се уште не можат да го разјаснат

Слободен печат
Француската полиција истражува како „зналитечни количини“ на кокаин и други дроги се појавија на плажите на брегот на Атлантскиот Океан во изминатите недели. Нови пакети...
Вести Регион

Земјотрес ја стресе Турција

Слободен печат
Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Западна Турција. Ова е објавено на интернет страната на Европскиот медитерански сеизмолошки центар....