13 C
Скопје

Бурна ноќ за полицијата и инспекторите: Испразнета салата „Јане Сандански“ – 150 навивачи од трибините испратени дома

Полицијата и пазарните инспектори вечерва ја испразнија салата „Јане Сандански“ каде што се затекнати околу 150 навивачи, дознава „Слободен печат“.

-Публиката е испразнета со полицијата, а од наша страна се преземени соодветните законски мерки против организаторот. Ракометниот натпревар бил меѓународен меѓу екипите на Вардар и Брест, изјави за „Слободен печат“ Стојко Пауновски, директор на Државниот пазарен инспекторат додавајќи дека натпреварот сепак се одиграл до крајот.

Публиката го напуштила на полувреме, пред да го проследи конечниот резултат.

Исто така вечерва ресторан во Тетово е затворен откако во него пазарните инспектори затекнаа околу 100 гости на настан, соопшти ДПИ.

Во соработка со полицијата објектот е испразнет и преземени се соодветни мерки, согласно законот и протоколите.

Прочитајте и...  Шестиот пакет помина на Влада: 17,8 млн евра за 10.000 компании

Поврзани вести

Исчезната е 70-годишна жена од Скопје, семејството бара помош

Слободен печат

ЕМА: Случаите на тромбоза по вакцинација ќе се следат повнимателно

Слободен печат

Украина тврди дека Русија наскоро ќе има повеќе од 120.000 војници на границата

Слободен печат

Аквадуктот во Скопје доби највисок степен на заштита на културно наследство

Слободен печат

Царовска: Родителот кој смета дека неговото дете нема да може да учи електронски ќе може да си го испечати учебникот

Слободен печат

Спасовски: Со координирана акција и активна меѓународна соработка до справување со глобалните безбедносни ризици

Слободен печат

Остави Коментар