Бремената свршеница на Борис Џонсон имала симптоми на Ковид-19

Бремената свршеница на британскиот премиер Борис Џонсон, Кери Симондс имала симптоми на коронавирусот и изминатите седум дена ги поминала во самоизолација, но сè уште не се тестирала.

– Последната недела ја поминав во кревет со главните симптоми на коронавирусот. Не беше потребно да се тестирам. После седум дена, се чувствувам посилно, закрепнувам, напиша Симондс на Твитер.

Британскиот премиер Борис Џонсон беше тестиран позитивен и е во самоизолација, одвоено од неговата свршеница. Иако се чувствува подобро, како што и самиот рече во видео порака, ќе остане во карантин затоа што сè уште има температура, што е еден од главните симптоми на Ковид-19.

Прочитајте и...  Хонгконг го усвои спорниот закон со кој се забранува навредување на кинеската химна

Прочитај повеќе

Ставот на републиканскиот сенатор за воена интервенција на протестите објавен во „Њујорк тајмс“ предизвика лавина реакции: Читателите не разликуваат вест од мислење

Слободен печат

Четворица пожарникари со две противпожарни возила гаснат пожар кај Росоман

Слободен печат

Меркел дефинитивно рече збогум: Најмоќната жена во Европа сепак заминува во пензија

Слободен печат

Куомо до демонстрантите: Тестирајте се на коронавирус, тоа е граѓанска должност

Слободен печат

Белата куќа: Единствено Трамп има право да се повика на Законот за бунт

Слободен печат

Eрдоган ја зголеми поддршката за либиската Влада

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите во своите домови, започна 80-часовниот карантин

Слободен печат

Вашингтон тајмс: Антифа со месеци подготвувала бунт против властите во САД

Слободен печат

СЗО го промени ставот: Mасовните собири не се само рекреативни настани, туку значително влијаат на менталното и физичко здравје

Слободен печат

Ослободен Американецот кој две години беше во затвор во Иран

Марина Дамческа

Уште едно убиство во САД: Полицаец уби демонстрант со пет куршуми

Слободен печат

Граѓани во Тирана, Драч и Валона излегоа на протестен марш против сексуалното насилство

МИА Агенција