25.8 C
Скопје

Tag : Борис Џонсон

Вести Свет Слајдер

Џонсон го опиша Министерот за здравство како ,,тотално безнадежен“

Слободен Печат
Британскиот премиер Борис Џонсон во телефонски пораки кои ги објави незадовлниот поранешен главен советник на премиерот, Доминик Камингс, во раните денови на пандемијата, го опишал...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Болното и тајно минатото на новата сопруга на британскиот премиер Борис Џонсон

Слободен Печат
Во минатото работела како ПР за Конзервативната партија, а денес е сопруга на премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон. Која е Кери Симондс, жената која...
Вести Свет Слајдер

Џонсон ги пречека генералниот секретар на ОН и лидерите на Јужна Кореја, Австралија и ЈАР како гости на самитот Г7

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата сопруга Кери попладнево го пречекаа генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, и лидерите на Јужна Кореја, Австралија и Јужна...
Вести Свет

Џонсон: Растот на бројката на заразени со ковид-19 предизвикува сериозна, сериозна загриженост

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека зголемената бројка на заразени и хоспитализирани со ковид-19 е предмет на „сериозна, сериозна загриженост”, додавајќи дека сега е...
Вести Свет

Почна Самитот на Г7 во Корнвол

Сашко Димовски
Британскиот премиер Борис Џонсон им посака добредојде на лидерите на земјите од Г7 на почетокот на самитот во Корнвол. Тој истакна дека ова е состанок...
Вести Свет Слајдер

Средбата меѓу Бајден и Џонсон ќе се одржи денеска, а еве за што ќе се разговара во Лондон

Слободен Печат
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска во Лондон, ќе одржи средба со американскиот претседател Џо Бајден, каде ќе се говори за заедничките визии како светот ќе...
Вести Свет

Борис Џонсон ја прими и втората доза на Астра-Зенека

Слободен печат
Премиерот на Британија, Борис Џонсон, денес ја прими втората доза на вакцина против ковид-19 од компанијата на Астра Зенека. Првата доза ја прими во март...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Прва фотографија од венчавката на Борис Џонсон: Премиерот бушав, а невестата со необичен стајлинг

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата избраничка Кери Симондс, ја објавија првата фотографија од нивната венчавка откако вчера се венчаа на тајна церемонија. Двојката е...
Вести Свет Слајдер

Британскиот премиер Борис Џонсон тајно се ожени

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс тајно се венчале во Лондон, објавија синоќа лондонските медиуми. Медиумите наведуваат дека Џонсон (56) и Симондс...
Вести Свет

Борис Џонсон ги отфрли обвинувањата на неговиот поранешен советник

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска одговори на острите обвинувања за неможноста да се справи со пандемијата на коронавирусот, кои вчера ги упати неговиот поранешен советник Доминик Камингс,...