Борусија Дормунд има нов тренер

Един Терзиќ се враќа на клупата на Борусија Дортмунд/ фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Германскиот вицешампион Борусија Дортмунд експрено ја најде замената за Марко Росе кој доби отказ на крајот од сезоната, тоа е Един Терзиќ.

Терзиќ и претходно има седено на клупата на Борусија, тој го наследи Лусиен Фавр и успеа да триумфира во Купот на Германија, но не успеа да ги убеди челниците на екипата да му дадат долгорочен договор.

Сега, по отказот на Росе, управата на „милионерите“ се одлучи да му понуди тригодишен договор кој Терзиќ го прифати.

 

Видео на денот