Болен екс борец на ИСИС ги исплаши граѓаните кај Воена болница (ФОТО)

Бројно полициско обезбедување од затворот „Скопје“ утринава во новата Градска болница на итен лекарски преглед спроведе затвореник од висок безбедносен ризик.

Станува збор за сега затворен, а поранешен припадник на терористичката организација ИСИС, дознава „Слободен печат“. Додека „болниот“ затвореник го носеа на низа прегледи, болницата беше обиколена од полициски специјалци, вооружени со автоматско оружје во рака, а дел од нив и со црни маскирни „фантомки“.

Голем број од граѓаните кои минуваат крај болницата застануваа да видат што се случува, а тие пак што веќе беа внатре, во разговор со репортерската екипа на „Слободен печат“ велеа дека се вознемирени од вооружените полицајци кои секој минувач добро го „снимаа“ каде оди и што носи.

Прочитајте и...  Цената на нафтата падна поради растот на инфекции
Фото: Слободен печат

 

 

Прочитај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат коронавирусот за кибер напади врз корпорациите

Слободен печат

Либанскиот премиер се закани: Ќе платат одговорните за експлозијата – Бејрут како погоден од атомска бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Петковски: Повикот за Али Ахмети во Хаг не е случаен, и Шешељ го викнаа како сведок па го осудија

Слободен печат

Меѓу исчезнатите има и деца: Ураганот Исаија збриша цела населба, хаос во Њујорк и Вирџинија (ВИДЕО)

Слободен печат

Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

Слободен печат

Со изведба на одбрани арии отворено јубилејното 60. „Охридско лето” (ФОТО+ ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ВО ЖИВО: Во експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 30 луѓе, а над 3.000 се повредени

Слободен печат

Три и пол години казна затвор за Владимир Панчевски

Слободен печат

По 10 часовната судска расправа се очекува пресудата за Владимир Панчевски

Слободен печат

СТРАОТНИ СНИМКИ ОД БЕЈРУТ, небото се затемни, луѓето преплашени: Најмалку 30 загинати и повеќе од 500 повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Ахмети за Коха: Премиер не се станува ниту со 46 пратеници!

Слободен печат

ЗЕМЈА БЕЗ МАСКИ: Додека во остатокот од Европа тие се задолжителни, тука ги сметаат дури и за штетни

Слободен печат