Болен екс борец на ИСИС ги исплаши граѓаните кај Воена болница (ФОТО)

Бројно полициско обезбедување од затворот „Скопје“ утринава во новата Градска болница на итен лекарски преглед спроведе затвореник од висок безбедносен ризик.

Станува збор за сега затворен, а поранешен припадник на терористичката организација ИСИС, дознава „Слободен печат“. Додека „болниот“ затвореник го носеа на низа прегледи, болницата беше обиколена од полициски специјалци, вооружени со автоматско оружје во рака, а дел од нив и со црни маскирни „фантомки“.

Голем број од граѓаните кои минуваат крај болницата застануваа да видат што се случува, а тие пак што веќе беа внатре, во разговор со репортерската екипа на „Слободен печат“ велеа дека се вознемирени од вооружените полицајци кои секој минувач добро го „снимаа“ каде оди и што носи.

Прочитајте и...  Ковид-19 во Бразил: Над шест милиони пациенти и речиси 170.000 смртни случаи
Фото: Слободен печат

 

 

Поврзани вести

Брнз: САД веќе 10 години ја поддржуваат лесно преработувачката индустрија во земјава

Слободен печат

Од здравство во политика и назад: Двајца грчки пратеници повторно во бел мантил во битката со пандемијата

Слободен печат

Ахмети открива: Скопје и Софија „разменуваат документи“, Груби бил само преведувач во „Жолтата куќа“

Слободен печат

Русија и ковид-19: Рекордни 491 смртен случај во изминатите 24 часа

Слободен печат

Неготинец кој студира медицина во Русија ќе помага на докторите во Здравствениот дом во Неготино

Слободен печат

Номинација за адвокат со кубанско потекло: Алехандро Мајоркас ќе биде нов шеф за внатрешна безбедност на САД

Слободен печат

Остави Коментар