Бијонсе ја промовираше новата линија со Адидас: Нејзината мини-верзија Блу Ајви го украде вниманието

бијонсе блу ајви руми
Фото: Принтскрин / Instagram

Ќерките на Бијонсе се мини верзии од неа, и веќе се обидуваат да ги доловат автентичните изгледи и да ги намамат парите додека позираат заедно со нивната мајка за новите фотографии од кампањата „Hall of Ivy“.

9-годишната Блу Ајви и 4-годишната Руми изгледаа стилски во монохроматски комплети додека ја промовираа новата колекција која нивната  славна мајка ја создаде во соработка со Адидас.

Легендарната пејачка запрепасти во црно-бел спортски градник и хеланки, со принтови во нијансирани димензии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Музичката икона носеше и сребрени ланчиња како додаток, а косата ја обликуваше во опуштени бранови.

Триото исто така носеше соодветни тренерки и, иако братот близнак на Руми, Сер Картер овој пат не беше сликан, тој се појави во видеото за колекцијата Родео на брендот, за родово неутрално да ги презентира детските парчиња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

Корисниците на социјалните мрежи брзо изреагираа на сесијата, шегувајќи се дека Блу ги „краде кадрите“.

„Блу те јаде секој пат“, коментираше една од изјавите на фотографиите.

Обожавателите забележаа и колку сестрите си наликуваат, и како Руми особено личи на тато Џеј Зи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arionce 🤍 (@arionce.life)

Неодамна, зборувајќи за „Harper’s Bazaar“, Бијонсе рече дека усогласувањето на облеката со нејзините деца не е нова работа, бидејќи тие „сакаат“ да ги координираат своите облеки на одмор.

„Моите деца обично се со мене на снимањата, а ние се фаќаме себеси како ги ставаме во екстра-мали варијанти за да можеме да се совпаднеме. Значи, природна прогресија е да се воведе избор на клучни силуети во големината на децата“, изјави Бијонсе за Ајви Парк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Staso (@stasoscorner)

Колекцијата „Halls of Ivy“ е достапна за купување онлајн сега преку Адидас и ќе се продава во одредени продавници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bpinkpositive (@bpinkpositive)

Новата колекција доаѓа веднаш откако се појавија гласини дека Бијонсе дека наскоро ќе објави нова музика. Според шпекулациите на форумите за поп култура, „Queen Bey“ би можела да издаде нов албум „пред Божиќ“, со ЦД-а и винили кои се веќе во процес на производство.

Видео на денот