18 C
Скопје

Tag : бијонсе

Магазин Магазин слајдер Сцена

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето тело во проѕирен комбинезон

Слободен печат
Музичката дива Бијонсе ги воодушеви своите следбеници на својот инстаграм – профил со секси комбинација на облека и докажа дека сѐ уште е во совршена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Прекрасна семејна фотографија на Бијонсе и Џеј Зи заедно со децата ги воодушеви фановите

Слободен печат
Досега невидена семејна фотографија од Бијонсе, Џеј Зи и нивните деца се појави на социјалните мрежи воодушевувајќи ги нивните бројни обожаватели. Фотографија од семејството Картер,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивуд ги смета Бијонсе и Џеј Зи за најсилен музички пар: Пред 13 години имале неверојатна венчавка, а главниот мотив бил белиот цвет!

Слободен печат
Бијонсе и Џеј Зи се венчале на 4 април, 2008 година, без никаква помпа… И покрај многуте шпекулации, вистинските детали од венчавката испливаа во јавноста...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бијонсе мета на грабеж: Украден и фустанот кој пејачката го носеше на доделувањето на Греми наградите

Слободен печат
Светски познатата пејачка Бијонсе дури двапати беше мета на разбојници овој месец, кои упаднале во магацин каде ѕвездата ги чувала своите скапоцености. Три магацини во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Тејлор Свифт јавно ја покажа пораката која ја добила од Бијонсе

Слободен печат
Пејачката Тејлор Свифт брилираше на доделувањето на Греми наградите, бидејќи по овогодишната церемонија се впиша во историјата станувајќи првата жена уметник која три пати освоила...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО | Кои славни личности се закитија со Греми? Бијонсе на врвот со најмногу освоени награди досега

Слободен печат
Со освојувањето на 28-от Греми во нејзината кариера, Бијонсе се искачи на врвот како уметник со најмногу освоени награди досега. Во недела навечер се одржаа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бијонсе ја поддржа Меган Маркл: „Tи благодарам за храброста“

Слободен печат
Откако беше објавено шокантното интервју на Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, се огласи и познатата пејачка Бијонсе, која ја поддржа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бијонсе донираше за загрозените граѓани од Тексас кои се борат со последиците од ледената бура

Слободен печат
Американската пејачка Бијонсе заедно со „Adidas“ и организацијата „Bread of Life“ ги здружија силите за да соберат пари за загрозените жители на Тексас, кои се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Овие славни парови трошат богатство за „Денот на вљубените“! Златна маска за телефон, ѓердан од осум милиони долари…

Слободен печат
Додека некои парови не го слават „Денот на вљубените“, американските sвезди не пропуштаат да го одбележат со романтични вечери, а честопати и со милиони подароци....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Фановите велат дека Бијонсе „се поправила“ за време на пандемијата, но таа не обрна внимание и гордо позираше!

Слободен печат
Американската музичка дива Бијонсе (39) на својот инстаграм – профил објави нова фотографија на која позира во спортско издание, а со својот изглед ги воодушеви...