Биг Мама синоќа пеела на свадба во „Елита”, инспекцијата го затворила ресторанот

Државниот пазарен инспекторат го пломбирал ресторанот „Елита” во Тетово каде ноќеска имало свадба на која гостите ги забавувала пејачката Биг Мама.

Информацијата за ,,Слободен печат” ја потврди директорот Стојко Пауновски, кој рече дека инспекторите до доцна во ноќта постапувале на терен во ресторанот кој се наоѓа во близина на тетовската пожарна.

За настанот тие составиле и записник зашто организаторот спротивно на протоколот издаден од Комисијата за заразни болести организирал собир за што ќе биде поднесена и пријава.

Согласно протоколот за работа на угостителските објекти, забрането е да се организираат свечености, како свадби, крштевки, родендени во угостителските објекти.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот