Tag : елита

Вести Свет

Орбан: Будимпешта не мора да ѝ се допадне на „уморната бриселска елита“

Слободен печат
Унгарскиот премиер Виктор Орбан рече дека Будимпешта научила дека не мора да и се допадне на „уморната бриселска елита“, истакнувајќи дека Унгарија е иднина на...