Tag : свадба

Магазин Магазин слајдер Сцена

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најмладиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ ќе стапне на „лудиот камен“. Наследникот на фолк-ѕвездата и прославениот тениски ас Бобо Живојиновиќ ќе се сврши со...
Вести Свет

Стравична снимка од црква во Бејрут: Среде свадбената церемонија се затресе, луѓето бегаа во паника (ВИДЕО)

Слободен печат
Додека поканетите гости се подготвуваа за венчавка во Бејрут, црквата се затреси. Прво помислиле дека е земјотрес, но кога следувал уште еден удар настанала паника....
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Свадба за време на пандемија – Швеѓанец и Норвежанка направија шумска свадбена церемонија (ФОТО)

Слободен печат
Парот размени брачни завети во шума во југоисточниот норвешки регион Холебек, на самата граница со Шведска… Норвежанката Камила Ојорд и Швеѓанецот Александар Клерн се венчаа на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бекамови се подготвуваат за луксузна свадба, а Викторија изненади со новата фотографија (ФОТО)

Слободен печат
Модниот дизајнер и сопруга на Дејвид Бекам на социјалните медиуми се пофали со својата прекрасна фигура… Британската модна дизајнерка Викторија Бекам (46) и сопруга на поранешниот професионален...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Капитенот на Вардар стапна на „лудиот камен“: Се ожени Столе Стоилов! (ФОТО)

Слободен Печат
Капитенот на РК Вардар, Столе Стоилов повеќе не е ерген! Тој вчера во интимна атмосфера во еден скопски ресторан, стапи во брак со својата избраничка...
Вести Македонија Слајдер

Биг Мама синоќа пеела на свадба во „Елита”, инспекцијата го затворила ресторанот

Државниот пазарен инспекторат го пломбирал ресторанот „Елита” во Тетово каде ноќеска имало свадба на која гостите ги забавувала пејачката Биг Мама. Информацијата за ,,Слободен печат”...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Свадба со 100 гости во Битола: Малку се развеселиле и сликите почнале да излегуваат на Инстаграм!

Инспектори од Пазарниот инспекторат во саботата вечерта, на Инстаграм забележале фотографии од свои сограѓани од Битола кои присуствувале на свадба со 100 гости во локал...
Вести Македонија Слајдер

Свадба во домашни услови, потенцијален нов кластер на коронавирусот

Слободен печат
Свадба со стотина гости, која се одржала во домашни услови на крајот на мај, би можело да биде причина за потенцијален нов кластер на поголем...
Живот Магазин Магазин слајдер

Свадба меѓу демонстранти: Пар се венчаше за време на протестите во Филаделфија (ФОТО)

Слободен печат
На улиците на Филаделфија за време на викендот излегоа илјадници демостранти, меѓу кои и младиот пар кој се венчаше среде протестот. Кери Ен и Мајкл...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тајната позади тијарата која Кејт Мидлтон ја носеше на кралската венчавка: Тијарата на лејди Дајана не беше достојна (ФОТО)

Слободен Печат
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се венчаа во 2011 година во Вестминистер Аби. Свадбата ја гледаа милиони гледачи, а се потсетуваше на...