• свадба

ФОТО+ВИДЕО | Рита Ора со фотографија во топлес ја најави новата песна и откри дека се омажила

Пејачката Рита Ора конечно потврди дека е во брак со режисерот Таика Ваитити додека гостуваше во емисијата „Харт радио брекфаст“ (Heart Radio Breakfast) за да ја промовира својата нова песна. – Да, мажена сум. Официјално не сум повеќе на пазарот. Одлучив да бидам приватна околу тоа – изјави 32-годишната пејачка која го најави објавувањето на …

ФОТО+ВИДЕО | Рита Ора со фотографија во топлес ја најави новата песна и откри дека се омажила Read More »