Беше објавено дека македонски државјанин загинал во собраќајка, но тој се огласи – Јас сум добро

Иако Косовската полиција информираше дека на магистралниот пат Приштина-Урошевац изутринава загинал македонски државјанин на 34 годишна возраст со иницијалите А.Ј., подоцна информацијата беше корегирана.

Во оваа собраќајка загинал 25 годишен швајцарски државјанин. Дури македонскиот државјанин за кој беше објавено дека загинал, се огласил преку социјалните мрежи.

Индексонлајн дознава дека лицето за кое првично се објави дека загинало во несреќата е Адмир Јакупи. Tој дури и реагирал преку социјалните мрежи.

“Драги пријатели, за среќа јас сум добро, со мојот автомобил некој друг бил во несреќата”, напишал Јакупи, пренесува Индексонлајн.

Но, еве како ги објаснува Приштинската регионална полиција првичните информации дека во собраќајката загинал македонски државјанин:

“Во возилото кое имало собраќајка, во моментот кога пристигнала полицијата имало едно лице(шоферот) и кај него се пронајдени документите со иницијали кои ние ги пренесувавме кај вас. Но при истрага на случајот беше констатирано дека личните документи понајдени во возилото не беа на жртвата. Жртва е С.К. маж на 25 годишна возраст, Швајцарски државјанин“, изјавила портпаролката Флорие Ахмети за Експресс.

Прочитајте и...  Дука: Битката со невидливиот непријател ја добивме, но не и војната

Прочитај повеќе

Четворица обвинети за непочитување на полицискиот час во Битола

Слободен печат

Невладините организации ќе добијат од Владата 30 милиони денари

Слободен печат

„Бентли“ планира да отпушти илјада работници

Слободен печат

Влада: Денеска поднесени 114 кривични пријави за ширење на заразна болест

Слободен печат

Се огласи Грета за хаосот во Америка: Младата активистка го осуди расизмот!

Слободен печат

Шпанија ги отвара границите за туристи на 1 јули

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Германски неонацисти тренираат во воен камп во Русија- никој не може да им го забрани тоа

Слободен печат

Путин: Норникел ќе ја надомести целата штета предизвикана од излевањето на нафтата

Слободен печат

Безбедностата камера „улови“ воспитувачка која усмрти бебе кое плаче (ВИДЕО)

Слободен печат

Америка закрепнува: Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат

Бројот на потврдени случаи на инфекцијата со коронавирусот расте побрзо од кога било

Слободен печат

Нема заболени од Ковид-19 меѓу вработените во тетовските градинки

Слободен печат