13 C
Скопје

Tag : огласи

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Се огласи и кралицата Елизабета: „Тој беше моја сила и прибежиште, и јас и нашето семејство, но и оваа земја, му должиме многу“

Слободен печат
На официјалниот Инстаграм профил на британското кралско семејство денес е објавена порака по повод смртта на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора. Во него...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По три месеци се огласи и дизајнерот: Александер Ванг призна дека се однесувал недолично

Слободен печат
Модниот дизајнер што беше обвинет за сексуален мобинг и злоупотреба, конечно излезе со изјава во која изрази жалење поради своето однесување, што на некои луѓе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Оливера се огласи на Инстаграм, првпат по смртта на Балашевиќ

Слободен печат
По смртта на нејзиниот сопруг, Оливера Балашевиќ се немаше огласено во јавноста, а сега за првпат сподели објава на својот Инстаграм профил. Оливера Балашевиќ, сопругата...
Вести Македонија Слајдер

Тасева: Сомнителните огласи влијаат на индексот за перцепција на корупцијата на „Транспаренси“

Лука Андреев
Ние ќе продолжиме да мониторираме и да нотираме, вели за „Слободен печат“, претседателката на „Транспаренси Македонија“, Слаѓана Тасева, коментирајќи ги најновите сомнителни огласи за вработување...
Вести Слајдер

Предлог на СДСМ, ДУИ, БЕСА и Алијанса: Да се распише оглас за избор на нова ДИК

Слободен печат
Пратеници на СДСМ, на ДУИ, на Беса и на Алијанса на Албанците предлагаат да се распише оглас за избор на нови претседател, потпретседател и пет...
Вести Свет

Фејсбук со низа на рестрикции пред изборите во САД: Бришење на огласи со милитаристички речник

Слободен печат
Фејсбук соопшти дека ќе отстранува објави за следење на изборниот процес во САД во кои се користи милитаристички речник или имаат за цел да ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешното момче се огласи по исчезнувањето на убавата актерка, на несреќниот настан реагираше на свој начин

Слободен печат
Биг Шон и Наја Ривера станаа пар во 2013 година, а на крајот на истата година тие се верија. Врската ја прекинаа во април 2014...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„За некои луѓе црните животи не вредат“ – Ештон Кучер со солзи се огласи на Инстаграм (ВИДЕО)

Слободен печат
– За нас, црните животи вредат, изјави расплаканиот Кучер. Веста за убиството на Џорџ Флојд одекна во целиот свет, а многу познати личности се обединија...
Еспресо Магазин Магазин слајдер

По вестите дека се разведува од Душко Тошиќ, се огласи и Карлеуша… (ФОТО)

Слободен печат
Во некои медиуми се појави информација дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ наводно се на прагот на развод. Всушност, шпекулациите за ова започнаа со приказната...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ФРЧАТ ОГЛАСИ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Реални потреби или партиски вдомувања

Весна Тодоровска
Од инспектори, до портпароли, архивари, благајници, социјални работници, даночници, сметководители, психолози, но и раководители на правни сектори, соработници со невладините организации. Ова се работните позиции...