Барселона не се откажува од својот најдобар фудбалер Меси

Французинот се враќа во редовите на Атлетико Мадрид/Фото: EPA-EFE/Toni Albir

Според одредени извори, Барселона подготвила очајна понуда во желбата да го задржи Лионел Меси.

Извори како „Ас“ и „Оле“ тврдат дека клубот од „Камп Ноу“ повторно го контактирал Аргентинецот преку новиот извршен директор, Феран Ревертер.

Иако „Ас“ целата ситуација ја нарече „циркус“, тој информира дека Ревертер испратил последна понуда до Меси и неговиот татко Хорхе.

Веста беше објавена во два часот по полноќ по средноевропско време, па затоа е тешко да се потврди или негира колку е ова вистина.

Според тие извори, Барселона сè уште не ја затворила вратата за продолжување на соработката со Лео.

Веќе се најавува неговиот трансфер во редовите на ПСЖ, но каква е ситуацијата во Барселона и каков хаос владее моментно на „Камп Ноу“, не е исклучено дека навистина се потрудиле да го задржат својот најдобар фудбалер.

Видео на денот