5 C
Скопје

Tag : „Камп ноу”

Спорт Фудбал

Меси со три барања до Лапорта за останување во Барса!

Слободен печат
Лионел доставил три барања до претседателот на Барселона, повратникот Жоан Лапорта, да остане во Барселона, информира „Еуроспорт“. Доколку се исполнат условите, тој ќе го продолжи...
Спорт Фудбал

Планот на Барса: Каталонците веќе имаат замена за Лионел Меси!?

Слободен печат
Веќе подолг период се шпекулира околу иднината на Лионел Меси кој има важечки договор со Барселона до крајот на оваа сезона. Најновите информации велат дека...
Спорт Фудбал

Лапорта плачеше на инаугурацијата, а потоа му се извини на Лионел Меси!

Слободен печат
По шест месеци, фудбалскиот клуб Барселона конечно доби нов претседател, а тоа е Жоан Лапорта. Убедливо славеше на претседателските избори пред 10 дена и по...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Евроголови на Меси и Гризман, Барса на „минус четири“ од Атлетико!

Слободен печат
Вечерва во рамките од 27 коло во најсилното шпанско првенство екипата на Барселона убедливо со 4:1 триумфираше над Хуеска. Во првото полувреме два прекрасни голови...
Спорт Фудбал

Лапорта во офанзива: Агуеро доби официјална понуда од Барса!

Слободен печат
Само што стапи на функција новиот претседател на Барселона, Жоан Лапорта, тој веќе е активен на фудбалскиот трансфер пазар. Според порталот „TyC“, добро информиран кога...
Спорт Фудбал

Од Роналдињо до Златан: 10 фудбалски легенди кои успеа да ги ангажира Лапорта!

Слободен печат
Одамна Барселона не изгледала вака лошо, како на теренот, така и надвор од него. Цехот поради лошите резултати, но и поради очајната финансиска состојба ја...
Спорт Фудбал

Доколку победи на изборите Лапорта го знае првиот потег: Уште вечерва ќе разговарам со Меси

Слободен печат
Денеска се одржуваат изборите за претседател на фудбалскиот гигант Барселона, а во трката се три имиња, главниот фаворит Жоан Лапорта, Виктор Фонт и Тони Фреикса....
Спорт Фудбал

ФОТО: Меси ја доби најголемата понуда во историјата на фудбалот!

Слободен печат
Шпански „Ел Мундо Депортиво“ откри дека Лионел Меси во Барселона од 2017 година заработил 555.237.619 евра за четири години. Аргентинецот доби нереални повеќе од половина...
Спорт Фудбал

Готово: Ерик Гарсија за пет милиони евра во Барселона!

Слободен печат
Како што информира „Мундо Депортиво“, управата на каталонскиот клуб го обезбеди првото засилување во зимскиот преоден рок. Во редовите на Барселона доаѓа одбранбениот играч кој...
Спорт Фудбал

Планираше уривање на „Камп Ноу“, заминување на Меси, и на крајот остана без поддршка!

Слободен печат
Агусти Бенедито не собра доволно потписи, и нема да биде меѓу кандидатите за прв човек на фудбалскиот клуб Барселона. Иако имаше свои големи планови, како...