• феран ревертер

Претходната управа ја „закопа“ Барселона: Избришана е целата документација, делела провизии од 33 проценти и го фрли клубот во долгови од 1.3 милијарди евра

Барселона ги преживува најтешките моменти во клупската историја, изминатото лето останаа без најдобриот играч Лионел Меси, а сезонава играат катастрофално и се далеку од сериозен конкурент во сите натпреварувања. Згора на тоа клубот е на работ на банкрот бидејќи долговите изнесуваат 1.35 милијарди евра. Висината на долгот денеска ја потврди генералниот директор на Барселона, Феран …

Претходната управа ја „закопа“ Барселона: Избришана е целата документација, делела провизии од 33 проценти и го фрли клубот во долгови од 1.3 милијарди евра Read More »