Барса му нуди нов договор на Меси - Слободен печат

Барса му нуди нов договор на Меси

Каталонскиот клуб ќе му понуди на Меси четиригодишен договор, и ако го исполни до крај, Меси ќе има 36 години, пренесува „ЕСПН“.

Неговиот важечки договор трае до летото 2021 со можност за продолжување на уште 12 месеци. Доколку ја прифати новата понуда, тоа ќе биде 10 договор со Барселона во неговата кариера.

Тој е дете на Барселона, минатата сезона учествуваше во 34 натпревари од „Ла Лига“, во кои постигна 36 гола и запиша 13 асистенции.

Да додадеме уште дека играчот од средниот ред на Барса, Хрватот Иван Ракитиќ, за „АС“ вели дека сака да остане, но не исклучува други можности за неговата иднина.

Се шпекулира и натаму дека Бразилецот Нејмар кој досега ги бранеше боите на ПСЖ би можел да се врати во својот поранешен клуб.

Прочитајте и...  „ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет − 11 =

Прочитај повеќе

Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Слободен печат

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат

Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Слободен печат

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат