• еспн

ВИДЕО: Според ЕСПН, Македонија го има најубавиот дрес на Европското првенство!

И додека го чекаме утрешното деби на нашите најдобри фудбалери, тие веќе добија едно големо признание, односно го имаат најубавиот дрес на Евро 2020 според угледната американска телевизија „ЕСПН“. Уште пред стартот на континенталниот собир македонската јавност бурно реагираше поради бордо дресовите по што ФФМ веднаш одлучи да се врати на старите дресови, црвени со …

ВИДЕО: Според ЕСПН, Македонија го има најубавиот дрес на Европското првенство! Read More »