Tag : еспн

Кошарка Спорт

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат
Оваа сезона (2019/20) во најсилната кошаркарска лига на светот (НБА) би можела да продолжи на 31 јули во Орландо, пренесува „ЕСПН“. Според информациите, натпреварувањето ќе...
Останатo Спорт

Ленс Армстронг: Почнав да се допингувам на 21 година

Слободен печат
Откако ЕСПН телевизијата направи вистински погодок со „Последниот танц“, документарен филм во десет епизоди посветени на Мајкл Џордан и шампионската генерација на Чикаго булс, експресно...
Кошарка Спорт

Џордан дозволи да има сè во „Последниот танц“, но забрани само една работа

Слободен печат
„Последниот танц“ во кој се зборува за шампионската генерација на Чикаго булс и Мајкл Џордан крена голема прашина со досегашните шест епизоди кои се емитуваа...
Останатo Спорт

„Планината“ Бјорнсон подигна 501 килограм (видео)

Слободен печат
Познатиот актер Хафтор Бјорнсон од серијата „Игра на престолите”, го собори светскиот рекорд во дисциплината „мртво дигање тегови”. Популарниот сер Грегор „Планината” Клегејн, својот рекорд...
Кошарка Спорт

Документарниот филм за Џордан и неговите „бикови“ ги руши сите рекорди на ЕСПН

Слободен печат
Првите две епизоди од документарниот филм „Последниот танц“ кој е посветен на најдобриот кошаркар во историјата, Мајкл Џордан, и неговите Чикаго булс ги соборија сите...
Ракомет Спорт

Го исмејуваа ракометот, па да видиме како рагбистите го играат овој спорт! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред точно еден месец на популарната ЕСПН емисија „Highly Questionable“ го исмејуваа ракометот како спорт тврдејќи дека Американците со НБА кошаркарската ѕвезда Леброн Џејмс и...
Спорт Фудбал

Ниту Барса, ниту Реал: Неочекувана одлука на Нејмар!

Слободен печат
Бразилецот веќе беше „виден“ во Барселона, но сега стигнуваат сосема поразлични вести. Нејмар преговара за нов договор, вреден повеќе од 40 милиони долари, да остане...
Спорт Фудбал

ЕСПН: Нејмар ги избра најдобрите пет фудбалери на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар ги избра најдобрите пет фудбалери на светот, овој интересен избор на Бразилецот можете да го погледнете на видео записот. Нејмар не...
Кошарка Спорт

Мело се враќа – потпишува за нов НБА клуб! (ФОТО)

Слободен печат
Како пренесуваат медиумите во САД, Кармело Ентони после една година ќе се врати во НБА и тоа во дресот на Портланд Трејл Блејзерс. Помеѓу оние...
Спорт Фудбал

ДВАЈЦА НА „ТАПЕТ“: Барса ќе мора да продава, во спротивно ќе има проблеми!

Слободен печат
Според информациите кои ги пренесува „ЕСПН“, Барселона би можела да се најде во големи проблеми наредното лето. Барса мора да заработи 125 милиони евра од...