Tag : ас

Спорт Фудбал

„Марка“ објаснува зашто Роналдо нема да се врати во Реал Мадрид

Слободен печат
Кризата со коронавирусот жестоко удри по спортот и фудбалот како најпопуларен спорт на планетата, а не гиодмина ниту најголемите екипи. Италијанскиот шампион Јувентус поради неиграњето...
Спорт Фудбал

Енис Барди на „радарот“ на Реал Сосиедад

Непосредно пред крајот на 2019 година се појави шпекулација дека македонскиот репрезентативец се поврзува со клубот кој што импресионира во досегашниот дел од сезоната во...
Спорт Фудбал

Раул заслужува да биде тренер на Реал! (ФОТО)

Слободен печат
Зинедин Зидан поминува низ еден тежок период во Реал, во својот прв мандат го водеше клубот до три европски титули по ред, но сезонава неговите...
Спорт Фудбал

Мурињо одговори: Меси или Кристијано Роналдо? (ВИДЕО)

Слободен печат
И кога нема никаков тренерски ангажман, Мурињо секаде го привлекува вниманието, така и овојпат во интервјуто што го направи за шпанскиот „АС“. Португалецот вели дека...
Спорт Фудбал

Им нема крај на главоболките на Зидан

Слободен печат
Шпанскиот репрезентативец е уште едно име на „Бернабеу” кој не може да помогне во наредниот период. Моментно со различни повреди се и Тибо Куртоа, Ферлан...
Спорт Фудбал

„АС“ на одличен начин го најави трансферот на Нејмар (ФОТО)

Слободен печат
Реал до последен момент ќе се бори да го ангажира Бразилецот, иако има конкуренција во понудите од Барса. Но, како што известува „Марка“, каталонскиот гигант...
Спорт Фудбал

Барса му нуди нов договор на Меси

Слободен печат
Каталонскиот клуб ќе му понуди на Меси четиригодишен договор, и ако го исполни до крај, Меси ќе има 36 години, пренесува „ЕСПН“. Неговиот важечки договор...