Бали Бег во проблеми: Се огласи неговата сопруга по шпекулациите дека се скарала со сестра му!

Фото: Инстаграм

Сопругата на турскиот актер Бурак Озчивит, Фахрие Евџан, се огласи по повод озборувања дека имала расправија со сопругот.

Наводно, кавгата била поради неговата сестра, која и покрај забраната поради коронавирус, сакала да присуствува на домашната прослава за првиот роденден на малиот Каран.

Во Турција се шпекулира дека имало турбуленции во семејството на Фахрие и Бурак и дека таа се скарала со сестрата на нејзиниот сопруг, а потоа ја избришала од Инстаграм.

Со оглед на тоа што гласините за семејната бура стануваат се погласни, Фахрие реши да стави крај на шпекулациите на таблоидите.

– Бурчин не го користи Инстаграм, таа не е активна на таа социјална мрежа, па затоа ја отследив. Нема апсолутно никаков проблем меѓу нас, сè е во совршен ред, рече Фахрие, која го прослави првиот роденден на нејзиниот син Каран пред неколку дена.

 

Видео на денот