-8 C
Скопје

Арнолд Шварценегер (72) направи шпага, Сталоне му порача „човек од гума“ (ВИДЕО)

Славниот актер Арнолд Шварценегер (72) во стилот на својот колега Жан Клод Ван Дам направи шпага.

Во видеото кое го објави на Инстаграм профилот славниот Терминатор зборуваше за важноста на тренингот, при што ја истакна и флексибилноста на телото.

– Флексибилноста е важна како и пумпањето на мускулите, напиша Арнолд.

Меѓутоа многумина забележаа дека „нешто не е во ред“ на видеото, што јасно се виде и подоцна.

Имено, додека Шварценегер зборуваше за важноста од вежбањето, само се поттргна од местото каде ја правеше шпагата, а на мастата останаа лажните раширени нозе кои се направени за потребите на оваа снимка.

View this post on Instagram

Flexibility is as important as the pump.

A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) on

– Многу импресивно, човек од гума, му напиша колегата Силвестер Сталоне.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Новиот хит на Селена Гомез ќе ве освои од прва: Оваа песна е химна на љубовта!

Поврзани вести

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Слободен печат

Не се обидувајте да ги измамите: Хороскопски знаци кои веднаш ги „намирисуваат“ лажговците

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на Селена Гомез ќе ве освои од прва: Оваа песна е химна на љубовта!

Слободен печат

ФОТО: Синот на Бекамови го продава својот оштетен блузон за 150 илјади долари

Слободен печат

Остави Коментар