Антиќ и Мекејлеб дел од дрим тимот на остатоток од Европа

Двајцата македонски репрезентативци од легендарната генерација која на ЕП во Литванија 2011 година го освои четвртото место се најдоа во најдобрата петорка на европските првенства во периодот од 2000 до 2020 година.

Изборот го направија навивачите, а во конкуренција беа кошаркари од неколку држави кои Светската кошаркарска федерација (ФИБА) ги нарече „остатоткот од Европа“, а освен Антиќ и Мекејлеб во конкуренција беше и Владо Илиевски но тој не доби доволен број на гласови.

 

Прочитајте и...  Триумф на фудбалерките на Казахстан

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Слободен печат

Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian