Антиќ дели суспензии: Го гледаат само личниот интерес!

Антиќ во своето соопштение до јавноста вели дека селекторот на М18 машката кошаркарска репрезентација, Михаил Наумовски е само времено суспендиран, а се до добивање на извештајот од соодветната комисија и до донесување на конечната одлука на Управниот одбор за овој случај.

– Бев приморан времено да го суспендирам од вршењето на работата селектор на М18 машката репрезентација и да и наложам на Комисијата за стручност да изврши вонредна анализа на неговата работа и да ги утврди фактите и за тоа да го извести Управниот одбор – вели Антиќ во соопштението.

Принтскрин/МКФ

Антиќ додава дека очигледно е дека сè уште некои лица кои се ангажирани од претходното раководство, наместо да создаваат атмосфера за кошарката.

Прочитајте и...  Фудбалерите не се машини за да ги палите и гасите како вие сакате

Повеќе сакаат да создаваат забуни во јавноста и тоа да креираат погрешна слика на новото раководство, притоа гледајќи го само својот личен интерес, наместо интересот на кошарката.

Прочитај повеќе

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Слободен печат

Лоренцо беше Мото ГП шампион, а немал возачка дозвола

Слободен печат