Tag : мкф

Кошарка Спорт

КК Куманово: Остани дома, здравјето е заедничка одговорност!

Слободен печат
Многу спортски настани се прекинаа поради опасната зараза, а меѓу нив се и кошаркарските возбудувања кои се одложени на неодредено време. Кошаркарите на К.К. Куманово...
Кошарка Спорт

Баскетџиите заминуваат за Рига

Двете национални репрезентации ќе се натпреваруваат во категоријата OPEN, мечевите ќе играат на терените во Летонија престојниот викенд. Тимовите во двете конкуренции ќе бидат поделени...
Кошарка Спорт

Антиќ дели суспензии: Го гледаат само личниот интерес!

Слободен печат
Антиќ во своето соопштение до јавноста вели дека селекторот на М18 машката кошаркарска репрезентација, Михаил Наумовски е само времено суспендиран, а се до добивање на...
Кошарка Спорт

Антиќ: Не сакам да бидам единствениот Македонец во НБА лигата!

Новиот претседател на нашата кошаркарска федерација, Антиќ говореше во интервјуто за „ФИБА“. Антиќ имаше блескави моменти на кошаркарските патеки, со репрезентацијата успеа на ЕП 2011...
Кошарка Спорт

Наумоски: Ги вративме долговите, Федерацијата е стабилна

Слободен печат
Петар Наумоски, сега веќе поранешниот претседател на Македонската кошаркарска федерација , веднаш по изборот на Антиќ за негов наследник, му посака успех во работата и...
Кошарка Спорт

Работнички прв му честита на Антиќ

Слободен печат
Перо Антиќ е избран за нов претседател на МКФ, откако на Изборното собрание немаше противкандидат, Владимир Темелковски се откажа еден од пред изборот, додека сега...
Кошарка Спорт

Перо Антиќ и официјално деветти претседател на МКФ

Слободен печат
Македонската кошарка доби нов лидер во поранешниот капитен на репрезентацијата, Перо Антиќ. Беше единствен кандидат за претседател на Федерацијата, откако Владимир Темелковски вчера ја повлече...
Кошарка Спорт

Перо Антиќ нов претседател на МКФ

Слободен печат
Перо Антиќ ќе биде новиот претседател на МКФ откако преостанатите конкуренти се откажаа од трката. Антиќ остана единствен кандидат за претседател на МКФ, откако вчера...
Кошарка Спорт

Антиќ сè уште без противкандидат, Наумоски се двоуми

Зоран Спасоски
Перо Антиќ на еден час пред почетокот на Изборното собрание на Македонската кошаркарска федерација е единствен кандидат за нов претседател. Владимир Темелковски кој сè уште е...
Кошарка Спорт

КК Работнички го дава гласот за Перо Антиќ

Слободен печат
Како што велат од кошаркарскиот клуб на Работнички, програмата која ја нуди Перо Антиќ носи нови решенија кои ветуваат развој и издигнување на македонската кошарка...