Tag : наумовски

Вести Македонија Слајдер Утрински Брифинг

Скопски агол со градоначалникот на Ѓорче Петров

Слободен печат
Идејата да се гради корзо во Ѓорче Петров е ветена во предизборна кампања. Повозрасните граѓани на Ѓорче ќе се сетат дека овде (Ѓорче Петров) имаше...
Вести Македонија

Кој е во право: Баба Перса или градоначалникот Наумовски? (ВИДЕО)

Слободен печат
Премиерот вчера по пристигнувањето од самитот на НАТО во Лондон, беше во увид на градежни работи за изградба на спортска сала во основното училиште „Јоаким...
Вести Скопје

Наумовски: Се решава долгогодишниот проблем со училиштето „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во Хром

Слободен печат
Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Алекандар Наумоски денеска на брифинг со новинарите ги презентираше сработените проекти за 2018-2019 година по повод две години од преземањето...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Повеќе не се кријат: Пеце и Марјана на рипче во познат скопски ресторан (ФОТО)

Васко Спасоски
Денес во еден познат скопски ресторан ги „уловивме“ познатата лото девојка Марјана Станојковска и поранешниот кошаркар Пеце Наумовски. Очигледо е дека тие повеќе не ја кријат...
Кошарка Спорт

Антиќ дели суспензии: Го гледаат само личниот интерес!

Слободен печат
Антиќ во своето соопштение до јавноста вели дека селекторот на М18 машката кошаркарска репрезентација, Михаил Наумовски е само времено суспендиран, а се до добивање на...