Ангеловски им честита на фудбалерите: Повторно ја направивте Македонија горда

Ангеловски пет години беше селектор на Македонија/ фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

На новиот успех на фудбалската репрезентација на Македонија му се израдува и поранешниот селектор Игор Ангеловски кој им честираше на фудбалерите.

Ангеловски по настапот на Европското првенство кое се одржа ова лето, ја напушти селекторската функција и на негово место дојде Благоја Милевски.

Популарниот Мрме му се радува на секој успех на фудбалерите, па така беше и сега кога преку социјалните мрежи им честита за пласманот во баражот за Мундијалот во Катар.

Честитки за пасман во бараж натпреварите за СП во Катар 2022. Повторно ја направивте МАКЕДОНИЈА горда, секоја чест“, напиша Ангеловски.