17.8 C
Скопје

Tag : фудбалска репрезентација на македонија

Спорт Фудбал

Трајковски: Против Холандија ќе се обидеме да ја израдуваме цела Македонија

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија денеска го доживеа и вториот пораз на дебитантскиот настап на Евроските првенства, од Украина со 2:1, но одгра одлично второ полувреме....
Спорт Фудбал

Пандев: Ние веќе направивме нешто големо

Слободен печат
Капитенот на репрезентацијата, Горан Пандев смета дека дебитантскиот настап на Македонија на Европските првенства „ги стави во грч“ фудбалерите, но и покрај тоа, имаа голема...
Спорт Фудбал

Алиоски: Требаше да бидеме поагресивни и во првото полувреме

Слободен печат
Езџјан Алиоски е вториот стрелец за Македонија на Европските првенства, популарниот Џани во поразот од Украина од 2:1 во 57. минута го совлада Бушчан од...
Слајдер Спорт Фудбал

Ангеловски: Во второто полувреме го покажавме вистинското лице и покажавме зошто играме на ЕП

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски смета дека вистинското лице на македонската репрезентација е прикажаната игра во второто полувреме против Украина. – Одигравме натпревар со две различни полувремиња....
Спорт Фудбал

Димитриевски: Во второто полувреме ја прикажавме најдобрата игра досега на ЕП

Слободен печат
Столе Димитриевски беше најдобриот македонски репрезентативец во поразот од Украина. Чуварот на мрежата одбрани еден пенал, а имаше и неколку одлични интервенции, но за жал...
Слајдер Спорт Фудбал

ФОТО: Последни подготовки на фудбалерите пред дуелот со Украина

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва на Националната арена во Букурешт ги имаше последните подготовки пред утрешниот натпревар со Украина. Поразот од Австрија на дебитантскиот настап...
Спорт Фудбал

Македонија утре ќе игра „финале“ на ЕП: Нашата цел за пласман во втората рунда не се менува

Слободен печат
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски вели дека утрешниот натпревар против Украина (15 часот) на Националната арена во Букурешт ќе претставува своевидно финале...
Спорт Фудбал

Натпреварот со Македонија ќе биде од најтешките за нас

Слободен печат
Утре репрезентацијата на Македонија ќе го одигра вториот натпревар на Европското првенство и тоа против селекцијата на Украина. И двете репрезентации во натпреварот влегуваат по...
Спорт Фудбал

Македонија игра примитивен фудбал, доколку не победиме – не заслужуваме осминафинале

Слободен печат
Репрезентациите во групата Ц кои загубија во првото коло загубија, ќе играат една против друга во второто коло на Евро 2020. Украина загуби со 3:2...
Спорт Фудбал

ФФМ го пријави Арнаутовиќ за навредите упатени кон Алиоски

Слободен печат
Фудбалската Федерација на Македонија го пријави во УЕФА Марко Арнаутовиќ, поради расистичките и националистички навреди кои ги упати австрискиот фудбалер кон Езџјан Алиоски. Арнаутовиќ по...