• фудбалска репрезентација на македонија

Зајков: Против Бугарија ќе биде посебен натпревар

Фудбалската репрезентација на Македонија доживеа пораз од 2:0 на гостувањето во Тбилиси против Грузија со што ги загуби шансите за првото место во групата 4 во дивизијата Ц во Лигата на нации кое водеше во баражот за пласман на Европското првенство 2024 година. Дефанзивецот Ѓоко Зајков смета дека иако Македонија беше подобар тим на теренот …

Зајков: Против Бугарија ќе биде посебен натпревар Read More »