Ангажирани нови „драгонки“, најавен тест со ПАОК

Како што и најавија од клубот, ангажирани се ново летни засилувања во пресрет на новата натпреварувачка сезона 2019/20.

Нови фудбалерки на ЖФК Драгон се Елена Панеска, Драгана Гегова, Стефани Петреска, Пале Николовска и Марија Белистојаноска.

Шампионот исто така го најави и првиот пријателски натпревар в недела на 21 јули против екипата на ПАОК во Грција.

Со еден подмладен состав, фудбалерките напорно тренираат со цел да се вклопи екипата и што подобро се спремаат како за квалификациите за ЛШ, така и за сезоната која следи во Првата женска фудбалска лига.

Потсетување дека капитенот и тренерот на екипата, Драгана Костова даде изјава за „Слободен печат“ после ждрепката за квалификациите во Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Навивачи глумеа тепачка, па го изненадија полицаецот со роденденска торта! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × пет =

Прочитај повеќе

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Абидал: Проблем со Меси? Една важна работа научив овие денови!

Слободен печат