Tag : ПАОК

Спорт Фудбал

ПАОК ја остави Бенфика без Лига на шампиони (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот тим приреди изненадување со победата над фаворизираниот португалски тим, а пласман во плеј-офот обезбедија уште и екипите на Динамо Киев и Гент. Сите голови...
Спорт Фудбал

ЛШ: Црвена звезда ја освои Тирана, елиминиран Бешикташ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Црвена звезда вечерва во рамките од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите во Албанија триумфираше со 0:1 против Тирана. Белградските „црвено-бели“ успеаја да се...
Спорт Фудбал

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат
Александар Пријовиќ, фудбалерот на Ал-Итихад од Саудиска Арабија каде заработува толку што е најбогат српски фудбалер и со својот гол ја однесе репрезентацијата на Мундијалот...
Вести Регион

Навивачи на ПАОК ги нападнаа канцелариите на пратениците од Нова демократија во Солун

Слободен печат
Навивачи на ПАОК со летоци и слогани на ѕидовите нападнаа канцеларии на пратеници од Нова демократија во Солун, портпаролот на грчката Влада ги осуди инцидентите,...
Спорт Фудбал

ХАОС ВО ГРЦИЈА: Навивачите на Олимпијакос тепаа фудбалери на ПАОК

Слободен печат
Навивачите на Олимпијакос предизвикаа вистински хаос пред натпреварот со ПАОК. Група од 20-тина хулигани на Олимпијакос ги чекаше фудбалерите на ПАОК пред влезот во соблекувалните...
Кошарка Спорт

Навивачите на Олимпијакос грмеа во чест на Марко Ивковиќ – Јагода! (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Олимпијакос не го заборавија Марко Ивковиќ – Јагода, трагично настраданиот навивач на Црвена звезда, кој на денешен ден пред пет години беше убиен...
Спорт Фудбал

Адеми и Динамо на чекор од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е најзаслужен што Динамо Загреб ќе игра во баражот за влез во Лигата на шампионите.  Хрватскиот тим на гостувањето во Будимпешта...
Спорт Фудбал

Ангажирани нови „драгонки“, најавен тест со ПАОК

Слободен печат
Како што и најавија од клубот, ангажирани се ново летни засилувања во пресрет на новата натпреварувачка сезона 2019/20. Нови фудбалерки на ЖФК Драгон се Елена...
Спорт Фудбал

Навивачите на ПАОК го „запалија“ Солун (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на ПАОК приредија навивачки перформанс со кој го „запалија“ Солун во исчекување на шампионската титула во грчкиот шампионат која ја чекаат дури 34 години....