9 C
Скопје

АМБИЦИОЗНИ, УБАВИ, ШАРМАНТНИ… Андреа Бочели има двајца успешни синови – на едниот ниту Џеј Ло не можеше да му одолее (ФОТО)

Андреа Бочели, италијанскиот тенор кој пред неколку дена одржа концерт во празната катедрала Диомо во Милано на католичкиот Велигден под името „Музика за надеж“, има два сина – Матео Бочели кој има 21 година и Ејмос Бочели кој наполни 25 години – и не се знае кој е поубав.

Двајцата синови на Бочели се од неговиот прв брак со сопругата Енрика Цензати и двајцата од нивниот татко го наследиле, како шармот, така и генот за успех и амбиција.

Матео Бочели тргна по стапките на татко му и така со неговиот татко го сними дуетот „Fall on Me“, каде тој пее на англиски, а Андреа на италијански.

View this post on Instagram

. @matteobocelli . (…) live life: run, dream and hope, until your thick hair, on your head will keep the cold and the storm away from you. . But don't forget, that life smiles at those who work and think and create; life smiles at those who do not fear the rise… . The wind and the storm will break down: save gold in the realm of the idea, because those with gold in their heads have the world in their pockets. . This was my advice to you, with these verses, when you were a teenager. . Now you are a man, Matteo, and the warning remains unchanged, like the joy I feel, in ascertaining how you have made it yours in your heart. . Happy birthday and have a good life, many happy returns! . . (…) vivi la vita: corri, sogna e spera, finché sul capo tuo, la chioma folta, terrà lontani il freddo e la bufera. . Ma non dimenticare, che la vita sorride a chi fatica e pensa e crea; sorride a chi non teme la salita… . Si abbatteranno il vento e la burrasca: salva l’oro nel regno dell’idea, poiché chi ha l’oro in testa ha il mondo in tasca. . Questo ti raccomandavo, in versi, quand’eri adolescente. Adesso sei un uomo, Matteo, e l’ammonimento resta quello, al pari della gioia che provo, nel verificare come tu ne abbia in cuor tuo tenuto conto. . Buon compleanno e buona vita, mille di questi giorni! . – Andrea

A post shared by Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial) on

Инаку се занимава и со манекенство, па така во една прилика позираше и со Џенифер Лопез за која зборуваа дека не останала рамнодушна на неговата убавина, па постојано му делела комплименти од кои секој би поцрвенел.

На сите им е јасно дека помладиот син го наследил талентот од татко му.

View this post on Instagram

Luca, I promise you I will learn… one day 😬🎩

A post shared by Matteo Bocelli (@matteobocelli) on

„Технички нашите гласови се многу различни, но една работа е еднаква, а тоа е ставот. Карактеристичниот начин на изразување на самите себе додека пееме, а тоа е нешто што не може да се научи. Со тоа се раѓате“ – изјави во една прилика Андреа Бочели.

Матео има и постар брат, Ејмос, кој исто така се наоѓа во спотот и свири клавир во песните „I am Here” и „Ali di Libertà”. Тој по професија е инженер, а познат е и како голем љубител на животни и екстремни спортови.

Андреа Бочели со својата втора сопруга Вероника Берти е во брак неколку години и ја имаат шестгодишната ќерка Вирџинија.

Прочитајте и...  Едноставно и евтино: Домашен квасец од две состојки

Поврзани вести

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица

Слободен печат

Роберто Кавали по вакцинацијата: Колку повеќе сме вакцинирани, толку сме побезбедни за себе и за оние што не сакаат

Слободен печат

Остави Коментар