ВИДЕО | Урнебесна реакција: И на Гвардиола не му се верува колку Халанд е добар

Фото: Screenshot

Како да не постојат граници за неверојатниот Ерлинг Халанд, младиот Норвежанец игра во страшна форма и се заканува да ги сруши сите можни голгетерски рекорди.

За едно полувреме против Копенхаген во Лигата на шампионите вечерва постигна два гола. Колку Халанд е неверојатен најдобро зборува и реакцијата на Пеп Гвардиола после еден од погодоците на неговиот напаѓач.

 

Првиот гол Халанд го постигна уште во седмата минута и тоа со неговиот прв допир со топката на натпреварот, а вториот во 32. минута од натпреварот.

 

 

Видео на денот