10 ресторани со најубав поглед во светот (ВИДЕО) - Слободен печат

10 ресторани со најубав поглед во светот (ВИДЕО)

Совршеното кулинарско задоволство започнува со добро подготвен и сервиран оброк, но тоа не е се.

На вашето доживување влијаат уште многу работи. Важен впечаток остава и ентериерот на ресторанот, и целокупниот дизајн на ентериерот, услугата на персоналот и нормално погледот.

Зарем не мислите дека храната е повкусна доколку вечерате на некое место кое има поглед кој остава без здив? Ресторанот со спектакуларна панорама, секогаш ги „храни“ сите ваши сетила.

Едно е сигурно, ваквите места стануваат популарно обележје на некој град и привлекуваат многу љубопитни и гладни туристи од целиот свет. Доколку сте еден од нив, погледнете го видеото и дознајте кои се 10-те ресторани кои имаат најспектакуларен поглед на светот.

Прочитајте и...  Колку поекстремно, толку повпечатливо: Вака се облекуваа на „Греми“ наназад низ годините (ФОТО)

Прочитај повеќе

За мирна ноќ: Совети како да го олесните спиењето со затнат нос

Слободен Печат

Колку поекстремно, толку повпечатливо: Вака се облекуваа на „Греми“ наназад низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Како да измамите насмевка кај бебињата?

Слободен печат

Хороскопот открива: Која е идеалната професија за вас

Слободен печат

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Зошто жените изневеруваат: Се чини дека за тоа е виновна биологијата!

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 2 =

Прочитај повеќе

Наши миленици: МИСИ

Слободен печат

Најстарата манекенка и во 9-та деценија остава без здив

Слободен печат

Кејт Аптон: Бебето ми е поважно од слабеењето!

Слободен печат

Мафини со смрзнато овошје

Слободен печат

„Игра на тронови“: Нова серија за разочараните фанови

Слободен печат

Време е да раскинете? Можеби ова ќе ви помогне!

Слободен печат