ресторани Archives - Слободен печат

Tag : ресторани

Вести Економија

Домаќинствата во ЕУ трошат повеќе од 600 милијарди евра во ресторани и кафулиња

Слободен печат
Домаќинствата во Европска Унија трошат повеќе од 600 милијарди евра на угостителските услуги во рестораните, кафулињата, кантините што е околу 3,8 отсто од бруто домашниот...
Ви Препорачуваме Еспресо Магазин Мода Семејство

РЕПОРТАЖА: Сент Мориц, гратче со патентирано име и лого

Јасмина Кантарџиева Димков
На прв поглед и накратко, Сент Мориц може да се опише со една реченица: зимска варијанта на Монте Карло. Сличности има многу, од луксузните бутици...
Еспресо Шоу биз

Згодната ќерка на Здравко Чолиќ е главна на Инстаграм: Малечката Уна објавува жешки фотографии од кои застанува здивот! (ФОТО)

Слободен печат
Уна Чолиќ, повозрасната ќерка на пејачот Здравко Чолиќ неодамна го прослави својот 18. роденден, а судејќи по нејзиниот профил на Инстаграм, ќерката на славниот Чола...
Вести Планета

Саудиска Арабија ѝ става крај на поделбата на рестораните врз основа на пол

Слободен печат
Рестораните во Саудиска Арабија веќе нема да бидат приморани да имаат одделени сектори за мажите и жените како што беше до сега, одлучи саудиската влада....
Вести Македонија

Боки 13: Со Јанева и Русковска сум седел во ресторани, преку мои плеќи со „Рекет“ се водат политички битки!

Горан Наумовски
Живеев за денот кога ќе можам да ја дадам својата одбрана во еден монтиран случај против мене. Не му е прв пат на обвинителот во...
Вести Економија

БАНКРOTОТ НЕ ЗНАЧИ КРАЈ: Џејми Оливер отвора нов ланец на ресторани

Слободен печат
Познатиот готвач Џејми Оливер започна со отворање нов ланец на ресторани за само шест месеци откако неговата компанија банкротираше. Двата нови ресторани од Југоисточна Азија,...
Вести Скопје

Во „Камин Кама“ кај Трајче-Мајка на тавче селско месо   

Јасмина Кантарџиева Димков
Го знаете Трајче Толевски алијас Мајка?! Е, кој, де, не го знае Мајка. Музичарот од групата „Три Шешира“, од пред две ипол години, е сопственик...
Вести Економија

Радикален потег на „пренаселениот“ хрватски град: Дубровник забранува нови ресторани

Слободен печат
Досега Дубровник се бореше со ефектите од прекумерниот туризм со ограничување на бројот на крстаречки бродови кои пристигнуваат на градско пристаниште, намалувајќи го бројот на...
Магазин Семејство

Од Македонија си замина на 16 години, а денеска е сопственик на три ресторани во Германија (ФОТО)

Слободен печат
Приклучувајќи му се на семејството, Армин Садики од Групчин, тетовско Желино, реши да замине во Германија и да го реализира својот сон во областа на...
Еспресо Шоу биз

Џејми Оливер: Пропаднав бидејќи не ги хранев богатите (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот готвач Џејми Оливер банкротираше пред неколку месеци поради долгот од 71,5 милиони фунти, а сега за магазиниот „You“ објасни што го довело до тоа....