Земјотрес во Атина со јачина од 3,8 степени по Рихтер

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина.

Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот регион на Атина.

Епицентарот е регистриран во морето, на 30 километри североисточно од Атина на длабочина од 15 километри.

Засега нема податоци за евентуални штети или повредени.

Прочитајте и...  Бројката на починати лица од коронавирусот во Албанија се искачи на 11

Прочитај повеќе

Пауновски: Трговците да не манипулираат со цените на јужното овошје

Слободен печат

МНР: Досега организирано враќање на 1.842 граѓани во земјава со авиони и конвои

Слободен печат

Лекар од струмичка болница синоќа одбил да направи интернистичка анкета

Слободен печат

Кен Мекалам е новиот директор на МИ5

Слободен печат

Познатата водителка на Си-Би-Ес почина од коронавирусот

Слободен печат

Вархеи: ЕУ секогаш ќе биде тука за Западен Балкан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бројот на смртни случаи во Франција е зголемен за девет отсто

Слободен печат

ВУХАН И ПОНАТАМУ ПОД БЛОКАДА: Веќе 6 дена немаат новозаразени, а во градот владее војничка дисциплина

Слободен печат

Принцот Чарлс се опорави од коронавирусот, веќе не е во изолација

Слободен печат

Таксистот Славко Цариќ од Скопје им нуди бесплатен превоз на најстарите и изнемоштените лица!

В.Т.

Лани за пет отсто зголемен бројот на деловни субјекти

Слободен печат

Еве што им прави коронавирусот на белите дробови (ВИДЕО)

Слободен печат