Tag : 8 степени

Вести Свет

Запрена операцијата за спасување по земјотресот во Турција

Слободен Печат
Запрена е операцијата за спасување после земјотресот кој во петокот го погоди истокот на Турција, во кој загинаа 41 лице. Акцијата е запрена бидејќи припадниците...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Слободен Печат
Турските власти се уште ги прибираат првичните информации од стравичниот земјотрес кој ја погоди Турција. На социјалните мрежи се појавуваат огромен број видеа од штетите...
Вести Свет Слајдер

Се зголемува бројот на повредени: Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)

Слободен Печат
По силниот земјотрес кој вечерва ја погоди Турција, страшни сцени доаѓаат од градот Елазиг, каде досега се регистрирани четри жртви. Силниот земјотрес од 6.8 степени...
Вести Свет

Најмалку четворица загинаа во разорниот земјотрес во Турција

Слободен Печат
Најмалку четворица мртви и двајца повредени е првичниот биланс од силниот земјотрес во Турција. Министерот за внатрешни работи на Турција, Сулејман Сојлу потврди дека досега...
Вести Регион

Земјотрес во Атина со јачина од 3,8 степени по Рихтер

Слободен печат
Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот...