8 степени Archives - Слободен печат

Tag : 8 степени

Вести Регион

Земјотрес во Атина со јачина од 3,8 степени по Рихтер

Слободен печат
Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер денеска ја зафати Атина. Институтот за геодинамика на атинската опсерваторија соопшти дека земјотресот е почувствуван во поширокиот...