Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Последните информации покажуваат дека најмалку 14 луѓе загинаа во земјотресот со јачина од 6,8 степени кој беше почувствуван и во соседството.

Турските власти се уште ги прибираат првичните информации од стравичниот земјотрес кој ја погоди Турција. На социјалните мрежи се појавуваат огромен број видеа од штетите кои беа причинети.

Но, во моментот на земјотресот, на една од телевизијата било емитувано и отворено студио. Видеото перфектно ја доловува јачината на земјотресот.

 

Последните информации покажуваат дека најмалку 14 луѓе загинаа во земјотресот со јачина од 6,8 степени кој беше почувствуван и во соседството.

Според првичните информации, осум од загинатите се во Елазиг, а шест во Малатји.
Земјотресот е забележан во 17,55 часот на длабочина од само 2 километри, а се почувствувал во Ирак, Сирија, Либан и Израел.

Прочитајте и...  Загинаа 24 лица откако автобус се преврте во река во Индија

Прочитај повеќе

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат

Косово: Ниту едно лице не е заразено со коронавирус

Слободен печат

Белград ризикува санкции поради купувањето на ракетниот систем „панцир“

Слободен печат

Филипче: Пациентката со коронавирус е во добра состојба, идентификувани се и другите патници во комбето

Слободен печат

Нови конфликти меѓу полицијата и локалното население во Лезбос

Слободен печат

Филипче: Нема простор за паника, нема потреба за снабдување со залихи

Слободен печат