• 6

ВИДЕО: Силен земјотрес регистриран во кинеската провинција Јунан, луѓето бегаа во паника

Земјотрес со интензитет о од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во југозападната кинеска провинција Јунан. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри. По силниот земјотрес регистрирани се серија помали земјотреси. Нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета. Оваа област е инаку позната како сеизмичко подрачје. Минатата година е …

ВИДЕО: Силен земјотрес регистриран во кинеската провинција Јунан, луѓето бегаа во паника Read More »