Tag : Во Живо

Магазин Магазин слајдер Сцена

Бритни Спирс повеќе нема да настапува во живо, поради намалените приходи бара сама да располага со своите пари

Слободен печат
Славната музичка ѕвезда наводно се обидува да дојде до судската документација и да ја изнесе во јавноста, но нејзиниот татко се спротивставува на тоа… Поп...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Пресконференција на претседателот на Владата Оливер Спасовски

Слободен печат
Претседателот на Владата Оливер Спасовски во моментов одржува пресконференција, која во продолжение можете да ја проследите во живо....
Вести Избори 2020

ВО ЖИВО: Пресконференција на ДИК

Слободен печат
Државната изборна комисија во моментот одржува пресконференција на која се очекува да бидат соопштени бројките за излезноста на изборите до 17.00 часот. Следете во живо:...
Вести Економија

Прес-конференција на министрите Ангеловска и Бектеши (ВО ЖИВО)

Слободен печат
Следете ја во живо прес-конференцијата на министерката за финансии Нина Ангеловска и министерот за економија Крешник Бектеши....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Те молам не го прави тоа, јас имам семејство: Популарниот диџеј ја молеше да престане да тверка! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот светски музичар и диџеј Калед доживеа непријатност кога се вклучи во „живо“ на Инстаграм. Имено, во неговото вклучување  „влета“ негова обожавателка која беше со...
Вести Македонија Слајдер

ВО ЖИВО Прес-конференција на министерот Филипче и директорката на ДСЗИ Сотирова-Бухова

Слободен печат
Проследете ја во живо прес-конференцијата на министерот за здравство, Венко Филипче и директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат д-р Иринка Сотирова-Бухова.  ...
Вести Македонија

Прес-конференција на министерот Филипче (ВО ЖИВО)

Слободен печат
Прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче (ВО ЖИВО)...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Слободен Печат
Турските власти се уште ги прибираат првичните информации од стравичниот земјотрес кој ја погоди Турција. На социјалните мрежи се појавуваат огромен број видеа од штетите...
Вести Економија

ВО ЖИВО ОД ВЛАДА: Заев и министрите Ангеловска и Поповски ја промовираат новата веб-платформа „Отворени финансии”

Слободен печат
Во Владата на Република Македонија во моментов премиерот Зоран Заев , министерката за финансии Нина Ангеловска и министерот за отчетност и транспаретност Роберт Поповски ја...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерите на Западен Балкан од Охрид

Слободен печат
Прес-конференција од состанокот на лидерите на Западен Балкан, каде на јавноста ќе и се обратат македонскиот премиер Зоран Заев, српскиот претседател Александар Вучиќ, албанскиот премиер...