13 C
Скопје

Tag : телевизија

Вести Македонија

Македонската и Бугарската национална телевизија потпишаа Меморандум со кој ќе разменуваат програми

Слободен печат
 Јавните сервиси Македонската радио телевизија и Бугарската национална телевизија потпишаа меморандум за разбирање, со којшто на реципрочен начин ќе разменуваат вести, детски, музички, забавни, културни...
Вести Македонија

АВМУ: Финансиска поддршка за надомест на средствата за дозвола за Радио и ТВ емитување

Слободен печат
Советот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, врз основа на Одлуката на Владата од петтиот пакет економски мерки со која се обезбеди финансиска...
Вести Магазин Свет

„El Diablо“ ги запали страстите на Кипар: Упад и закани во државната телевизија по избор на „сатанистичка песна” за Евросонг

Слободен печат
Песната што ќе го претставува Кипар на Евровизија ги бранува страстите во оваа земја, по огорченоста на некои општествени кругови коишто ја опишуваат како сатанистичка....
Вести Магазин Свет Семејство Филм и ТВ

ВИДЕО: Маж со „џиновски пенис“ е новиот детски јунак на данската национална телевизија, критичарите со поделени ставови

В.Т.
Џон Дилерманд има „извонреден пенис“ Всушност, неговиот пенис е толку извонреден што може да изведува операции за спасување, да крева знаме, па дури и да...
Вести Македонија

АВМУ: На ТВ Телма отсуствуваат информации за активностите и ставовите на опозицијата

Слободен печат
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) порачува дека програмите на медиумите треба да бидат отворени за различни политички гледишта и потсетува дека еден...
Вести Македонија

ВИДЕО | Јовановска: На интервју за вработување директор на телевизија ме праша кој ќе ми ги чува децата

Слободен печат
Според статистиките новинарството е женска професија, бидејќи во редакциите има повеќе жени отколку мажи, но ако гледаме според тоа кој ги носи главните одлуки, кој...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот Крис Рок на јавната телевизија се пошегува на сметка на заразениот претседател Трамп (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот и актер Крис Рок вознемири бројни следбеници на претседателот Трамп со невкусните шеги на сметка на заразениот претседател. Додека ја водеше првата емисија од...
Спорт Фудбал

Реакцијата на Мурињо е хит: Погледнете како реагираше кога слушна критики на ТВ (ВИДЕО)

Слободен печат
Жозе Мурињо од ноември 2019 година е главен тренер на англискиот премиерлигаш Тотенхем, а ексцентричниот Португалец не пропушта да ја забавува јавноста но и фановите....
Вести Свет

Штрајк на над 200 вработени во белоруската радиотелевизија

Слободен печат
-Над 200 луѓе веќе им се придружија на нашите барања. Тие штрајкуваат на своите работни места, рече еден од штрајкувачите, што беше потврдено и од...
Вести Регион

Одлуката Аја Софија да стане џамија налути грчка телевизија: Нема веќе турски серии

Слободен печат
Грчката телевизија Антена укина емитување на турски серии, како одговор на одлуката на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, со која Аја Софија стана џамија. Главниот...