Жителите на Хиподром 2 преплашени – Секојдневно наоѓаат змии во своите дворови (ФОТО)

Неколку граѓани деновиве реагиираа до Општина Гази Баба под која се наоѓа населбата Хиподром 2, дека во нивните дворови и по самите улици многу често се појавуваат змии.

Тие се преплашени и молат општината да преземе соодветни мерки. Исто така се пожалија дека населбата е обрасната цела во висока трева во која, како што велат, сигурно има цели фамилии на змии. Тревата и локалните депонии не се исчистени со години, велат тие.

Пред околу една недела за истото се пожалија и жителите на Бардовци, кои исто така забележа змии во голем број во нивната населба.

Прочитајте и...  Мицкоски: На целата јавност и е јасно дека Заев и Катица другарувале во минатото, а ова е исходот

Прочитај повеќе

Даночна управа на Црна Гора: Митрополијата црногорско-приморска мора да плати долг

Слободен печат

Пониски трошоци за компаниите: Кинеската централна банка воведува нов економски стимул

Слободен печат

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Слободен печат

Косовскиот вицепремиер Хоти нападнат со јајца

Слободен печат

Нови 14 заболени во Јапонија од коронавирусот

Слободен печат

Една картичка за цела Европа: Нова стратегија на ЕУ за интегриран пазар на плаќања

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 15 =

Прочитај повеќе

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во Индија пронајдени резерви од 3.000 тони злато

Слободен печат

Истече рокот за доставување ценовници за платено политичко рекламирање на медиумите

Слободен печат

Хрватскиот конзул во Барселона под истрага поради перење пари

Слободен печат

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Слободен печат

Мицкоски најави проекти во енергетиката и екологијата

Слободен печат