Жителите на Хиподром 2 преплашени – Секојдневно наоѓаат змии во своите дворови (ФОТО)

Неколку граѓани деновиве реагиираа до Општина Гази Баба под која се наоѓа населбата Хиподром 2, дека во нивните дворови и по самите улици многу често се појавуваат змии.

Тие се преплашени и молат општината да преземе соодветни мерки. Исто така се пожалија дека населбата е обрасната цела во висока трева во која, како што велат, сигурно има цели фамилии на змии. Тревата и локалните депонии не се исчистени со години, велат тие.

Пред околу една недела за истото се пожалија и жителите на Бардовци, кои исто така забележа змии во голем број во нивната населба.

Прочитајте и...  Царовска ќе посети неколку основни училишта во Гази Баба

Прочитај повеќе

„Алкалоид“ со донација за студентските и училишните домови во Скопје

СП.

Отворен првиот плоштад за велосипеди во Скопје

Слободен печат

Потрошувачки кредит од Халкбанк за здравствени работници со грејс период до 6 месеци и фиксна каматна стапка од 4% во првите две години

СП.

Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Лука Андреев

Клаудио Губитози: На „Џифони“ не е важно од каде сте, туку што сакате да бидете

СП.

Германија бележи рекорден јавен долг поради Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Илон Маск пак распали по Бил Гејтс: Сите умираат, никој од моите нема да се вакцинира!

Марина Дамческа

Дебар и Центар Жупа утре ќе останат седум часа без вода

Слободен печат

Повредените војници се надвор од животна опасност, моментално траат прегледите и снимањата

Слободен печат

Автократијата во Србија e значително зајакната, според индексот на либерална демократија:

Слободен печат

Повеќе нема изговори за кучињата да се шетаат во паркови за деца

Помпео: Грција столб на стабилност и просперитет во Источниот Медитеран

МИА Агенција