-6 C
Скопје

Tag : змии

Магазин Магазин слајдер Сцена

Дејан прво зборува со змиите, па ги лови: Овој човек спасил многу животи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Кога ќе огрее сонцето и температурата помине преку 30 степени, многу домаќинства во Србија имаат непоканети гости. Во прашање се змиите кои често се гледаат...
Вести Македонија

Наезда на змии и смокови во каменичкиот регион

Марина Дамческа
– Зголемен број на влекачи во каменичкиот регион. Влекачите биле забележани во атарот на селата Саса и Луковица, од кои, како што информираат жители на...
Вести Македонија

Жителите на Хиподром 2 преплашени – Секојдневно наоѓаат змии во своите дворови (ФОТО)

Слободен печат
Неколку граѓани деновиве реагиираа до Општина Гази Баба под која се наоѓа населбата Хиподром 2, дека во нивните дворови и по самите улици многу често...
Вести Регион

ОПАСНОСТА Е НАСЕКАДЕ ОКОЛУ ВАС – Внимавајте додека уживате во лежалка на плажите во Грција (ВИДЕО)

Слободен печат
Додека многумина веќе се подготвуваат одморот да го поминат на море во Грција, секако дека се размислува и за опасностите кои можат да се јават...
Забава Магазин

Спој на паганизмот и христијанството: Фестивал на змии во Италија (ФОТО)

Слободен печат
Во малиот италијански град Кокуло, во црквата „Santa Maria delle Grazie“ се наоѓа дрвена статуа на Свети Доминик. На секој 1 мај скулптурата на светецот...