Жител на Долно Оризари предизвикал пожар во казино во Битола

АПИС

Полициски службеници од СВР Битола ноќеска го лишиле од слобода 35 годишниот Т.Т. од селото Долно Оризари Битолско.
Тој се сомничи дека вчера околу 22 часот и 30 минути со запаллива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски” во Битола. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот