• казино

Кривична пријава за охриѓанец кој запалил казино

СВР Охрид поднесе кривична пријава против педесет и четиригодишниот С.Р. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело лицето „предизвикување општа опасност“. Тој се сомничи дека на 04.05.2024 со запалива течност предизвикал пожар во казино на улицата „Партизанска“ во Охрид. Повредени лица нема, а била предизвикана само материјална штета.