Tag : казино

Хроника

Втор грабеж на објект за игри на среќа за помалку од 48 часа во Тетовско

Слободен печат
Рано утринава околу 6 часот и 50 минути во тетовската полиција било пријавено дека се одземени пари од казино  во Тетово. Во неделата во Теарце...
Хроника

Жител на Градско бил нападнат во казино од жител на Виничани

Слободен печат
Едно лице од Градско пријавил дека бил физички нападнат во казино од еден жител од селото Виничани. – Вчера во 17:35 часот во Полициската станица...
Хроника

Кавадарчанец бил нападнат во казино

Слободен печат
Четириесет и петгодишен кавадарчанец вчера пријавил дека бил физички нападнат во казино, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Вчера во ОВР Кавадарци...
Хроника

Во тепачка пред казино во Прилеп повреден маж

Слободен печат
Дваесет и осумгодишниот С.М. од село Тополчани изутринава, околу 2:45 часот, бил физички нападнат пред казино лоцирано во катна гаража во Прилеп. Како што се...
Хроника

Драма пред казино во Кочани, пресметка со секира и нож

Слободен печат
Ноќеска во 00.20 часот во Кочани полициски службеници од Полициска станица Кочани го лишиле од слобода Б.В.(42) од Кочани постапувајќи по претходна пријава на В.Б.(41)...
Вести Свет Слајдер

Човек камелеон со 83 лица: Овој умешен начин на манипулирање му овозможи да располага со големо богатство (ВИДЕО)

Слободен печат
Носејќи маска, заедно со фалсификувана возачка дозвола и лажни податоци, Американецот одзел повеќе од 100.000 долари од казината во Мичиген и Канзас. Според федералните обвинители...
Слајдер Хроника

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат
На 15.02.2020 во 04.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје влегле четири вооружени лица и почнале да...
Слајдер Хроника

Полицаец си го заборавил пиштолот во казино

Слободен печат
На 07.02.2020 во 15,30 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во тоалетот на  казино во трговски центар во Скопје бил пронајден пиштол. На местото...
Хроника

Уапсен разбојник кој ограбил казино

Горан Наумовски
Денеска околу 10.30 часот на улицата „Индустриска“ во Неготино, полициска патрола го уапсила 24-годишниот неготинчанец П.Ц. кој околу 8 часот со закана со остар предмет...
Хроника

Вработен во казино си присвоил 11.500 евра

Горан Наумовски
Триесет и осумгодишниот Ц.И. од Куманово од полицијата заработи кривична пријава. Тој е осомничен дека сторил кривично дело „затајување“. Според МВР, тој бил вработен како...