Жељко Јоксимовиќ има вкус за жени: Погледнете како изгледала неговата прва сопруга! (ФОТО)

принтскрин

Наследничката  на пејачот и композитор Жељко Јоксимовиќ, Мина Јоксимовиќ, се присети на момент од своето детство и многумина гои разнежни со овој гест.

Мина сподели фотографија од детството со нејзината мајка Весна на социјалните мрежи, создадена за време на семеен ручек со коментар:

– Ја хранам мајка ми, напиша Мина.

Фото: Инстаграм

Оваа фотографија многумина ги насмеа, па следбениците напишаа многу позитивни коментари. Најмногу коментираа дека  нејзината мајка е многу убава жена.

Инаку, Жељко Јоксимовиќ  со Весна се ожени на свои 23 години.

 

Видео на денот