Tag : жељко јоксимовиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Жељко и Јована Јоксимовиќ се тестираа дали имаат корона! Денеска има стигнаа резултатите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската водителка Јована Јоксимовиќ и нејзиниот сопруг популарниот музичар Жељко Јоксимовиќ, беа тестирани за корона вирус, а сега го открија и резултатите од тестирањето. Тие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Харис Џиновиќ ги покани пријателите и колегите и вчеравечер во својот дом го прослави Бајрам. На прославата присуствувале Цеца Ражнатовиќ и Жељко Јоксимовиќ со сопругата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Никогаш досега не се појавил во јавноста: Ова е таткото на Жељко Јоксимовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски
Попларните браќа Жељко и Саша Јоксимовиќ и се добро познати на јавноста. Постариот е популарен пејач, музичар и композитор, а помладиот актер и водител. Меѓутоа,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Колку заработи Жељко од концертот?“ Саша Поповиќ ја „боцна“ сопругата на Јоксимовиќ, а таа му одговори како од топ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Саша Поповиќ (66) гостуваше во „Утрински програм“ на Прва телевизија, каде откри што се случува со снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а потоа и ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Менаџерот и кумот на Јоксимовиќ, Бане Обрадовиќ го победи коронавирусот по тешката борба!

Васко Спасоски
Познатиот српски естраден менаџер Бане Обрадовиќ го победи коронавирусот и го напушти Клиничкиот центар во Белград, каде се лекуваше изминатите две недели. Обрадовиќ имал температура...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кумот на Жељко Јоксимовиќ и менаџер на половина српска естрада, Бане Обрадовиќ е заразен со коронавирус! (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најпознатите српски естрадни менаџери Бане Обрадовиќ и чест гостин во нашата земја, е заразен со коронавирусот и се наоѓа на Клиничкиот центар на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована открива што ќе прави со 100 евра кои ќе ги добие од државата!

Васко Спасоски
Српската водителка Јована Јоксимовиќ, сопругата на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ, како и секој полнолетен граѓанин на Србија ќе добие 100 евра, нешто што го најави...
Еспресо Магазин

Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Слободен печат
Мина Јоксимовиќ, настарата ќерка на Жељко Јоксимовиќ важи за вистинска убавица, иако слабо се истакнува во јавноста. Мина неодамна објави слика на својот Инстаграм профил...
Еспресо Шоу биз

Жељко Јоксимовиќ откри како го освоила Јована: Имаше супер бесна кола и мое це-де

Слободен печат
Жељко Јоксимовиќ (47) открил на кој начин неговата сопруга, водителката Јована Јоксимовиќ (38), успеала да го освои. Јоксимовиќ за првпат открил интересни детали од почетокот...
Еспресо Шоу биз

„Сека, Мирослав, Бајага и Жељко се ЧЕТНИЦИ! Не ги пуштајте во Хрватска!“

Слободен печат
Загребските воени ветерани побарале изведувачите од Србија да не настапуваат во Загреб. Сметаат дека тоа е неприкладно бидејќи како што велат, повикувале на „агресија на...